Centrální vysavače

Centrální vysavače Brno, Břeclav, Hodonín, Kyjov, Hustopeče, Zlín, Uherské hradiště

Prach, bakterie a roztoči jsou pro osoby trpící různými druhy alergií, či průduškovými onemocněními doslova noční můrou. Klasické přenosné vysavače je navíc mohutně víří po místnosti, takže spíše než úlevu způsobí uživateli s respiračními obtížemi perné chvilky. Existuje ovšem pomocník, se kterým probíhá likvidace alergenů mnohem příjemněji a především nesrovnatelně efektivněji – centrální vysavač.

Filtry mají dvě přednosti: životnost je velmi dlouhá a údržba minimální.

Čištění probíhá pouze několikrát do roka, kdy se filtr vyklepe do odpadního koše či popelnice. Co ocení všechny osoby s respiračními obtížemi, je možnost nasadit přes filtr papírový vak, který snižuje ulpívání nečistot. Sáček se při čištění filtru jednoduše uvolní a nechá spadnout na dno odpadní nádoby. Kontakt uživatele s nashromážděním prachem a nečistotami je tedy eliminován na naprosté minimum.

A protože cílem uživatelů s alergií či astmatem je i tuto dlouhou údržbovou periodu co nejvíce prodloužit, je možné zvolit vysavač s velkou nádobou na nečistoty. Její údržba se provádí ještě méně často. Filtry některých výrobců se navíc dají pohodlně vyprat v pračce.

 

Na rozdíl od mobilních vysavačů funguje centrální vysavač na principu odvodu přefiltrovaného vzduchu mimo objekt.

Jádro systému, sací jednotka, je umístěna například v garáži, či v technickém zázemí objektu. S hadicemi je propojena trubkovými rozvody, které jsou ukryty ve zdi. V místnosti je vysavač „přiznán“ pouze zásuvkami, do kterých se hadice zasunou a tím se systém spustí. Po profiltrování je vzduch hnán přes výfuk na fasádě mimo objekt, a tak se žádné víření prachu v místnosti nekoná. Zcela jiná liga je navíc účinnost filtrů centrálních vysavačů. Ty si běžně poradí s částicemi o velikosti již od 0,1 mikronu, včetně bakterií, alergenů, ale co je důležité, i s vlhkostí. Účinnost filtrů se pohybuje kolem vynikajících 98 %, přičemž sací výkon jednotky běžně překračuje 600 Airwattů. Zde se musí mobilní vysavače hluboce sklonit, v tomto ohledu nemá centrální vysavač konkurenci.

 

Centrální vysavače – Brno, Břeclav, Hodonín, Kyjov, Hustopeče, Zlín, Uherské hradiště